Komunikacja miejska w Trójmieście

Moderator: JacekM

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 07 lip 2007, 0:08

MeWa pisze:Zdaje mi się, że rozkłady w Gdyni jednak mają podział na godziny...
Zdaje Ci się.
MeWa pisze:Natomiast jednorazowe doświadczenie związane z wyjazdem na koncert nie daje podstaw do szerszej oceny :P
To znaczy że co? Specjalnie zmienili rozkłady na czas festiwalu, żeby bydło miało trudniejsze zadanie?

BTW, nie pierwszy raz byłem w Gdyni i nie pierwszy raz podróżowałem komunikacją miejską w tym mieście.
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Ikarus 5780
Posty: 791
Rejestracja: 26 gru 2005, 19:36
Lokalizacja: Marki / Saska Kępa

Post autor: Ikarus 5780 » 07 lip 2007, 2:01

Fikander pisze:

No to teraz z mojej strony praktyczny przykładzik - w związku z openerem postanowiono w czwartek (kiedy to jeszcze nie kursowała bezpłatna linia na Babie Doły) wzmocnić 109. Zrobiono to jednak wyjątkowo inteligentnie, dublując każdy kurs autobusem jadącym zderzak w zderzak z kursowym - zamiast zwiększyć częstotliwość. Efekt był taki, że i tak czekaliśmy prawie 20 minut...
Niestety tak jest przy każdej imprezie, mało tego czasami jadą 3 na raz i tu przyznaje ZKM się nie popisał i nie popisuje, ale co innego imprezy, a co innego dzień powszedni, gdzie wygląda to zupełnie inaczej.
Przyznaję Ci racje jeszcze co do rozkładów, w jednym godzina odjazdu jest na górze tabeli w innym na dole wszystko zależy do częstotliowści (np. przy linii R albo 194 ciężko jest się doszukać godziny). Na pewno jednak rozkłady mają ten wielki plus, że nie trzeba szukać na rozkładzie na jakim się stoi przystanku, bo przystanki są wyliczone tylko od tego na którym się obecnie przebywa, a poza jest inna bardzo praktyczna rzecz - minuty do końca trasy linii.
"Należy się zmieniać, by jakim jest się pozostać."


Marcovia Marki

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 07 lip 2007, 2:10

Możliwe, że mi się zdaje - widocznie nie było to na tyle istotne utrudnienie, żebym je zakodował w pamięci :)
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Ikarus 5780
Posty: 791
Rejestracja: 26 gru 2005, 19:36
Lokalizacja: Marki / Saska Kępa

Post autor: Ikarus 5780 » 07 lip 2007, 2:25

MeWa pisze:Możliwe, że mi się zdaje - widocznie nie było to na tyle istotne utrudnienie, żebym je zakodował w pamięci :)
Dlatego, bo tam długo się nie czeka na pojazd, jeśli poruszasz się do największych osiedli albo w okolcach centrum to nie musisz w ogóle patrzeć na rozkład, bo zgrabnie to wszystko jeździ. Rozkład przydaje się wtedy jak jedziesz do miejsca do którego jeździ 1 albo kilka linii z kiepską częstotliowością. np. zobacz sobie takie Wiczlino Niemotowo - na mapie pętla - 6 linii - a częstotliość wszystkich około raz na godzinę. Jedyne co tam sensownie jeździ to 121 (które nota bene niedawno zmieniło trasę po uruchomieniu trajtków na Kaczych Bukach) i druga linia to 172, dlatego, że są to ich podstawowe trasy. BTW tamte okolice są bardzo klimatyczne, czuje się jak na szlaku turystycznym, ale właśnie dlatego jest to nieprzeciętne zadu***.
"Należy się zmieniać, by jakim jest się pozostać."


Marcovia Marki

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 07 lip 2007, 11:34

Ikarus 5780 pisze:że nie trzeba szukać na rozkładzie na jakim się stoi przystanku
Rzadko bywam na tyle pijany, abym potrzebował tej informacji ;)
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 07 lip 2007, 17:50

Wiesz, że nei chodzi o to. Chcesz sprawdzić w spisie dalszą trasę, to musisz odnaleźć ten przystanek, na którym obecnie jesteś. A nie wszyscy znają trasę na pamięć...
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 07 lip 2007, 18:28

Zakładam, że skoro zakładamy, że pasażerowie są na tyle inteligentni, aby od częstotliwości kursowania odjąć czas, który upłynął od odjazdu ostatniego metra, aby uzyskać oczekiwany czas oczekiwania, to potrafią też w spisie przystanków odnaleźć ten, którego nazwa wieeelką czcionką jest napisana na tablicy z rozkładami ^^
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 07 lip 2007, 18:30

Pewnie, że znajdą, tylko więcej czasu im upłynie, zwłaszcza, jeśli spis jest bardzo ciasno zrobiony.
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14787
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 08 lip 2007, 8:31

Ikarus 5780 pisze: Na pewno jednak rozkłady mają ten wielki plus, że nie trzeba szukać na rozkładzie na jakim się stoi przystanku, bo przystanki są wyliczone tylko od tego na którym się obecnie przebywa, a poza jest inna bardzo praktyczna rzecz - minuty do końca trasy linii.
I jeszcze kolorowe pola: pomarańczowe - taryfa pośpieszna, zielone - linia bezpłatna, niebieskie - linia specjalna... A czas przejazdu jest umieszczony także na koralach, co jest dodatkowym ułatwieniem. No i żeby kupić bilet, to się poprostu idzie do kierowcy, który ma pełny asortyment biletów do kasowników (w tym dobowe) i oczywiście nie ma opłaty manipulacyjnej. :)
Fikander pisze:Ja się zgubiłem w 10 minut po wyjściu z pociągu szukając przystanku 109.
Czy mi się wydaje, czy mówisz o przystanku DW. PKP - HALA, który jest na ulicy Jana z Kolna? Prościej iść na Morską, przystanek jest przy samiutkim wyjściu z tunelu... 8-[
S3 | S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Jožin z bažin
Posty: 1443
Rejestracja: 31 mar 2008, 17:51
Lokalizacja: z bažin
Kontakt:

Post autor: Jožin z bažin » 08 lip 2007, 9:29

Busmann pisze:No i żeby kupić bilet, to się poprostu idzie do kierowcy, który ma pełny asortyment biletów do kasowników (w tym dobowe) i oczywiście nie ma opłaty manipulacyjnej.
A ja wolę nie mieć możliwości kupienia biletu i jechać do pracy 5 minut krócej.
xxx

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 08 lip 2007, 10:23

Busmann pisze:A czas przejazdu jest umieszczony także na koralach, co jest dodatkowym ułatwieniem.
Jakich koralach?
Busmann pisze:Prościej iść na Morską, przystanek jest przy samiutkim wyjściu z tunelu... 8-[
Najpierw trzeba wiedzieć o tym, że linia, która przejeżdża obok głównego wyjścia z dworca nie zatrzymując się przy nim, zatrzymuje się przy wyjściu bocznym :-s
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
MZ
Słońce Radomia
Posty: 8620
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:25
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Post autor: MZ » 08 lip 2007, 11:05

Fikander pisze:Jakich koralach?
:arrow: Na wykazie przystanków na wewnętrznej stronie tablicy bocznej, potocznie zwanym koralikami, tak samo jak w Warszawie. Tyle, że w Gdyni między każdym koralikiem jest cyfra oznaczająca rozkładowy czas przejazdu między danymi przystankami.

Awatar użytkownika
fik
Naczelne Chamidło
Posty: 27406
Rejestracja: 10 gru 2005, 12:34
Lokalizacja: so wait for me at niemandswasser

Post autor: fik » 08 lip 2007, 11:08

Nie widziałem koralików w żadnym autobusie w Gdyni, którym jechałem 8-[
and I ask my masks and I:
surely we are living in a dream?

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36653
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 lip 2007, 11:08

Może ty nie w Gdyni byłeś? :> ;)
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Tm
Posty: 7559
Rejestracja: 13 gru 2005, 21:27
Lokalizacja: Boskie Buenos

Post autor: Tm » 08 lip 2007, 11:48

Bastian pisze:Może ty nie w Gdyni byłeś? :> ;)
korale są tylko w niektórych autobusach
აბგდევზთიკლმნოპჟრსტუფქღყშჩცძწჭხჯჰ
абвгґдеєжзиіїйклмнопрстуфхцчшщюяь
ابتثجحخدذرزسشصضطظعغفقكلمنهويةى

ODPOWIEDZ