Znaleziono 12309 wyników

autor: Łukasz
25 cze 2026, 13:09
Forum: Transport Kolejowy
Temat: O spółce PKP Intercity
Odpowiedzi: 5148
Odsłony: 645535

Re: O spółce PKP Intercity

TranslatorPS pisze:
Łukasz pisze:
24 cze 2026, 14:21
W trakcie roku nie wszystko się musi udać
Nie wiem czemu nie miałoby się udać coś, co już od półtora tygodnia istnieje.
Zrobili korekty minutowe na całej sieci?
autor: Łukasz
25 cze 2026, 9:26
Forum: Organizacja Komunikacji
Temat: ZTM od kulis
Odpowiedzi: 1000
Odsłony: 281239

Re: ZTM od kulis

reserved pisze:
Łukasz pisze:
24 cze 2026, 22:36
Kabiny są klimatyzowane już ze 30 lat.
Niby tak. To że obecnie tyle autobusów ma niesprawną klimę to na pewno jakieś nasze urojenia.
Nikt tak nie powiedział, że urojenia. Tak naprawdę lekkie bawełniane spodnie nie zmieniają dużo w kwestii upału. Raczej klime to powinni ogarnąć na ten weekend :(
autor: Łukasz
24 cze 2026, 22:36
Forum: Organizacja Komunikacji
Temat: ZTM od kulis
Odpowiedzi: 1000
Odsłony: 281239

Re: ZTM od kulis

vernalisadonis pisze:Mamy ekstremalne temperatury.
Czy kierowca będzie jeździł w długich spodniach?
Bo tak sobie organizator ubzdurał.
Kabiny są klimatyzowane już ze 30 lat.
autor: Łukasz
24 cze 2026, 16:04
Forum: Metro i Kolej
Temat: Awarie i utrudnienia w metrze
Odpowiedzi: 2052
Odsłony: 385632

Re: Awarie i utrudnienia w metrze

Znowu zamknięte?
autor: Łukasz
24 cze 2026, 14:21
Forum: Transport Kolejowy
Temat: O spółce PKP Intercity
Odpowiedzi: 5148
Odsłony: 645535

Re: O spółce PKP Intercity

TranslatorPS pisze:W takich przypadkach i tak się zamawia rozkład jazdy na 150 km/h, przez co znika temat kar za wydłużony czas jazdy.
W trakcie roku nie wszystko się musi udać
autor: Łukasz
24 cze 2026, 11:15
Forum: Infrastruktura Komunikacyjna
Temat: Plany remontowe Tramwajów Warszawskich
Odpowiedzi: 1766
Odsłony: 319753

Re: Plany remontowe Tramwajów Warszawskich

Jakby było robione na prefabrykatach to raczej nie trwałoby to 2 miesiące tylko po kilka dni na wlot jak Zawiszy. Sugerujesz, że dało się to zrobić w 2 tygodnie, tylko byłoby drożej :>? To może jednak przy ewentualnym zamknięciu Jerozolimskich do końca wakacji powinno się tak zrobić na tym 1 wlocie...
autor: Łukasz
24 cze 2026, 11:12
Forum: Transport Kolejowy
Temat: O spółce PKP Intercity
Odpowiedzi: 5148
Odsłony: 645535

O spółce PKP Intercity

Odbije to się jakoś na rozkładzie jazdy (opóźnienia)? To i może nieznacznie w też wydłużyć czas podróży. Raczej różnice minutowe, w większości powinny się mieścić w rezerwach - na 150 km to są 32 minuty vs 30, a chyba tylko na CMK jest sztywne 160+ na całości. Kiedyś rezerwa to były 3 minuty na 100...
autor: Łukasz
24 cze 2026, 11:08
Forum: Metro i Kolej
Temat: Awarie i utrudnienia w metrze
Odpowiedzi: 2052
Odsłony: 385632

Re: Awarie i utrudnienia w metrze

vernalisadonis pisze:Co trzeba mieć w głowie, żeby tam wejść?
To jakoś mnie nie dziwi, bardziej to, że nie chce współpracować.

A co trzeba mieć w głowie, żeby jako za metro jeździć z informacją pasażerską „401 Ursus Niedźwiadek” ;p? Choć tu chyba coś nie pykło w systemie, bo z przodu był napis poprawny.
autor: Łukasz
24 cze 2026, 9:32
Forum: Obserwacje Brygadowe
Temat: Wypadki i awarie - 2026
Odpowiedzi: 166
Odsłony: 26778

Re: Wypadki i awarie - 2026

Wolfchen pisze:7310 :arrow: 4/523 - na :mewa: Młynów w kierunku Starego Bemowa postanowił się przegrzać.
Przy 19 stopniach to mu gratuluje :D
autor: Łukasz
24 cze 2026, 9:25
Forum: Metro i Kolej
Temat: Awarie i utrudnienia w metrze
Odpowiedzi: 2052
Odsłony: 385632

Re: Awarie i utrudnienia w metrze

Co tam znów się odjaniepawlilo w metrze?
autor: Łukasz
24 cze 2026, 6:34
Forum: Tabor i Przewoźnicy
Temat: O chłodzeniu i niechłodzeniu
Odpowiedzi: 2990
Odsłony: 363446

Re: O chłodzeniu i niechłodzeniu

Pamiętam jak w ostatni dzień czerwca jechałem Scanią Michalczewskiego. Jechałem ja z osobą w starszym wieku. Na zewnątrz było 33 stopni, ale wiatr, w autobusie około 30 i zaduch. Te 5 stopni różnicy było zachowane. Czyli wygląda na to, że to nie były oszczędności na koniec kontraktu, a nowa norma. ...
autor: Łukasz
23 cze 2026, 19:13
Forum: Rozkłady i Obsługa
Temat: Zmiany od czerwca 2026
Odpowiedzi: 91
Odsłony: 11139

Re: Zmiany od czerwca 2026

bartoni722 pisze:Zawsze w takich corocznych akcjach ciekawe jest jak prasują nam się lata. 187 i 414 to 2023
O ch* :p

Kiedy to minęło :D

*uj
autor: Łukasz
23 cze 2026, 16:21
Forum: Rozkłady i Obsługa
Temat: Zmiany od czerwca 2026
Odpowiedzi: 91
Odsłony: 11139

Re: Zmiany od czerwca 2026

Georg pisze:
man1956 pisze:
23 cze 2026, 14:57
W tym roku też 7.
Więc jaki jest sens tej zmiany? Może ktoś się zatroszczył, żeby kierowcy mieli na obu krańcach ekspedycję.
Wydaje mi się, że to na zeszłe wakacje przedłużali do Instalatorów ;p
autor: Łukasz
23 cze 2026, 13:39
Forum: Rozkłady i Obsługa
Temat: Zmiany od czerwca 2026
Odpowiedzi: 91
Odsłony: 11139

Re: Zmiany od czerwca 2026

Spada? Jest jakiś nowy komunikat? A przecież „Warszawski Transport Publiczny ma służyć pasażerom, być efektywny i jak najlepiej wykorzystywać swój potencjał. Wiemy, jak to robić, bo na bieżąco badamy napełnienia pojazdów, mamy też dane historyczne z poprzednich lat. Wykorzystaliśmy sprawdzone rozwi...
autor: Łukasz
23 cze 2026, 9:35
Forum: Układ Komunikacyjny
Temat: Objazdy i inne okresowe zmiany tras autobusów - 2026
Odpowiedzi: 51
Odsłony: 8530

Re: Objazdy i inne okresowe zmiany tras autobusów - 2026

Emyl pisze:It's not a bug it's a feature - przecież 190 nie jeździ w godzinach 190.
W sumie coś w tym jest, 308 jest w planie 3 minuty przed 218, a normalnie wychodzi 8-10.