Czasy przejazdu – 2024

Moderatorzy: Poc Vocem, Tyrystor, TranslatorPS

wincenty
Posty: 1441
Rejestracja: 04 lis 2014, 21:25
Lokalizacja: Miasteczko Kabaty

Post autor: wincenty » 27 lip 2024, 12:12

Matt Cubis pisze:
27 lip 2024, 11:02
reserved pisze:
27 lip 2024, 2:44
Nie jest to odosobniony przypadek oczywiście. Od lat są problemy z nierealnymi rozkładami. I co jakiś czas zdarza się dzień że jeżdżę i się pukam w głowę zastanawiając się czy ktoś takie rozkłady specjalnie układa by zrobić na złość kierowcom i pasażerom... No bo ja wiem, ja rozumiem, ruch jest nieprzewidywalny. Sam to znam ze swojej pracy za kółkiem najlepiej. Ale na co komu rozkład jazdy który nawet przy małym ruchu jest nie do zrealizowania?
Pewnie wszyscy są świadomi, że gdyby urealnić czasy przejazdu to trzebaby dorzucić ze 100 autobusów. Z drugiej strony są takie miejsca, że czasu jest aż nadto.
Na pewno priorytety w sygnalizacji świetlnej ustabilizowały by czasy przejazdu, ale w ZTMie to chyba średnio komukolwiek już na czymkolwiek zależy.
W sedno. Rozkłady jak wszystko w tym mieście związane z komunikacją układane są po taniości, czyli w oderwany od realiów warszawskiego ruchu sposób. Gdyby były robione pod realny ruch, trzeba byłoby dołożyć brygad, zatrudnić kierowców, dokupić autobusy i tramwaje. A przy tych rozkładach to wku*wieni są pasażerowie i zestresowani kierowcy ale nie decydenci, którzy i tak z komunikacji nie korzystają...
Po co spieszyć, przecież do końca życia mamy na to czas.

Georg
Posty: 6145
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Georg » 27 lip 2024, 12:24

Jak kiedyś zgłaszałem opóźnienia na 122 w DS i zasugerowałem dodanie czasu przejazdu, to dostałem odpowiedź, że się będą przyglądać, ale kierowcy nie zgłaszają żadnych zastrzeżeń w swojej dokumentacji drogowej, więc opóźnienia są spowodowane trudnymi do uwzględnienia w rozkładzie utrudnieniami bieżącymi.

Autobus Czerwon
Posty: 4204
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 27 lip 2024, 12:59

2024 rok, organizator ma dostęp do systemów które monitorują dosłownie wszystko, na centrali ruchu ZTM automatycznie są alerty jak pojazd jest przepełniony albo jest w nim za gorąco, oczywiście o opóźnieniach też, ale organizator tłumaczy się że nie ma danych o opóźnieniach autobusów. Po prostu śmiechu warte. Narzędzia są, tylko robić się nie chce i tyle. A pisanie takich rzeczy w komunikacji z mieszkańcem to już w ogóle jakiś turbo poziom bezczelności i buty.

No ale jak ktoś napisze skargę że kierowca zamknął mu drzwi przed nosem (potencjalny pasażer był 100 metrów dalej), fo organizator nawet nagranie z monitoringu potrafi zorganizować

reserved
Posty: 14694
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 27 lip 2024, 14:10

Georg pisze:
27 lip 2024, 12:24
kierowcy nie zgłaszają żadnych zastrzeżeń w swojej dokumentacji drogowej, więc opóźnienia są spowodowane trudnymi do uwzględnienia w rozkładzie utrudnieniami bieżącymi.
#-o

W sumie czerwone światło jest w jakimś sensie utrudnieniem bieżącym.

Georg
Posty: 6145
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Georg » 27 lip 2024, 14:43

Ale nie rozumiem, dlaczego kierowcy nie zgłaszają tego, jak piszą, że przyjechali 10 minut po czasie.

reserved
Posty: 14694
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 27 lip 2024, 14:45

Ale gdzie mają to zgłaszać? Ja regularnie wpisuję w kartę opóźnienia. Od wielu lat.

Takie 184 ma zwalony rozkład od dziesięcioleci. Krańcuje przy samym ZTM-ie na Młocinach. I co w związku z tym? Nic. ZTM nie widzi. Nie chce widzieć.

Georg
Posty: 6145
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Georg » 27 lip 2024, 14:51

Wybrane rzeczy widzi. Pamiętasz N43? Od początku miała skopane czasy i minutę postoju na Chomiczówce. W końcu po kilku latach udało się to poprawić i dołożyć brygadę. Pewnie dlatego, że opóźnień nie dało się wyjaśnić korkami na trasie. :)

Autobus Czerwon
Posty: 4204
Rejestracja: 08 sie 2011, 23:20
Lokalizacja: Stary Mokotów
Kontakt:

Post autor: Autobus Czerwon » 27 lip 2024, 14:52

Georg pisze:
27 lip 2024, 14:43
Ale nie rozumiem, dlaczego kierowcy nie zgłaszają tego, jak piszą, że przyjechali 10 minut po czasie.
To jest tylko jedna z wymówek, nie przykładał bym do niej dużej wagi. Napisz skargę jeszcze raz, to może Ci tym razem odpiszą że brakuje sygnałów od pasażerów i dlatego nic nie robią :)

Georg
Posty: 6145
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Georg » 27 lip 2024, 14:56

Nie chcę tego robić, dlatego, że potem będzie na kierowcę. Po co pisać, skoro nic się nie zmieni. Czasy przejazdu 122 są takie już od bardzo wielu lat. Jeśli się coś zmieniło w tym roku to tylko na gorsze (zabrali minuty, zamiast je dodać).

Awatar użytkownika
primoż
Posty: 3997
Rejestracja: 24 gru 2010, 0:57
Lokalizacja: z pól kartoflanych

Post autor: primoż » 27 lip 2024, 15:18

Autobus Czerwon pisze:
27 lip 2024, 12:59
2024 rok, organizator ma dostęp do systemów które monitorują dosłownie wszystko, na centrali ruchu ZTM automatycznie są alerty jak pojazd jest przepełniony albo jest w nim za gorąco, oczywiście o opóźnieniach też, ale organizator tłumaczy się że nie ma danych o opóźnieniach autobusów. Po prostu śmiechu warte. Narzędzia są, tylko robić się nie chce i tyle.
Co z tego, że jest 2024 rok i nowoczesne narzędzia do pomiarów, skoro mentalnie decydenci są na przełomie lat 90/00, gdzie największe znaczenie mają pisma od radnych dzielnic i/lub miasta, którzy interpelują z powodu licznych skarg od oburzonych mieszkańców/pasażerów.
Autobus Czerwon pisze:A pisanie takich rzeczy w komunikacji z mieszkańcem to już w ogóle jakiś turbo poziom bezczelności i buty.
Przecież napisali, że będą się przyglądać. Nic nie pisali o tym, czy podejmą dalsze kroki :twisted:

Pisanie do ZTM w obecnych czasach ma sens? Ostatnie lata wyraźnie pokazują, że dużo lepszy efekt da napisanie do radnego/-ych, którzy potem piszą do ZTM. Jeszcze jest dobrze, jak pojawia się rozgłos medialny. Obecna władza w ratuszu jest wyczulona na wizerunek i takie sprawy negatywnie wpływają na PR, więc jest duża szansa, że taka sprawa zostanie pozytywnie rozwiązana, aby wyciszyć szum medialny. Co też tłumaczy sukces obrońców takich linii jak m.in. 160 lub 521.

@Georg, nie pisałeś w sprawie czasu przejazdu 122 do radnego dzielnicy, w której mieszkasz lub gdzieś do mediów lokalnych? Skoro piszesz do ZTM i w dalszym ciągu żadne kroki nie są podejmowane, to może warto uderzyć wyżej? Historia pokazuje, że to przynosi efekt :-k
Autobus Czerwon pisze:No ale jak ktoś napisze skargę że kierowca zamknął mu drzwi przed nosem (potencjalny pasażer był 100 metrów dalej), fo organizator nawet nagranie z monitoringu potrafi zorganizować
Bo to jest działanie prawie bez kosztowe. Do tego karząc prowadzącego pojazd pokazuje się pasażerowi, że firma ma pro klienckie podejście i jest to element budowania pozytywnego PR marki.

reserved
Posty: 14694
Rejestracja: 27 gru 2005, 17:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: reserved » 27 lip 2024, 15:25

ZTM: ten kierowca już u nas nie pracuje.
Pasażer: Jeah!

Następnego dnia pasażer: gdzie mój autobus?

Taki trochę średnio pozytywny PR. Ludzie coraz rzadziej się na niego nabierają widząc jakie są kłopoty z punktualnością autobusów i z cięciami częstotliwości.

Matt Cubis
Posty: 516
Rejestracja: 05 mar 2017, 22:25
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Matt Cubis » 27 lip 2024, 15:50

reserved pisze:
27 lip 2024, 11:37
Mi tam obojętne ale czy nie byłoby lepiej gdyby postój był trochę krótszy a czas przejazdu taki że kierowca mógłby spokojnie jechać będąc o czasie?
Oczywiście, że byłoby lepiej. Tylko takich miejsc jest mnóstwo. Na 131 po godzinie 20 trzeba teleportować się między przystankami i na Centralnym jest się -7 jadąc z butem w podłodze. Na Powiślu na 127 mając ciągle zielone na Topiel dojeżdża się -1. Finalnie na Nowe Włochy zawsze byłem -6/-7. Jadąc Wałowicką, która jest w strefie tempo30 więcej niż 30 i mając od razu zielone na przystanku Wałowicka byłem kolejną minutę spóźniony. Super, że z pętli odjeżdżam na 0, ale jaki to ma sens jak zamiast 22 minut przerwy i tak zawsze miałem 15.
Tymczasem z Wilanowskiej na Dolinę Służewiecka w szczycie jest 9 minut i już mi się zdarzyło być na Dolince +5 8-(
primoż pisze:
27 lip 2024, 15:18
Pisanie do ZTM w obecnych czasach ma sens?
Biorąc pod uwagę, że potrafią wydać zupełnie inne stanowisko w tej samej sprawie zależnie od tego jaki pracownik odpowiada... To chyba nie :>

Georg
Posty: 6145
Rejestracja: 25 cze 2009, 19:14
Lokalizacja: WARSZAWA

Post autor: Georg » 27 lip 2024, 16:00

primoż pisze:
27 lip 2024, 15:18

@Georg, nie pisałeś w sprawie czasu przejazdu 122 do radnego dzielnicy, w której mieszkasz lub gdzieś do mediów lokalnych? Skoro piszesz do ZTM i w dalszym ciągu żadne kroki nie są podejmowane, to może warto uderzyć wyżej? Historia pokazuje, że to przynosi efekt.
Kiedyś pisałem do UD Włochy z prośbą o przyjrzenie się punktualności 154 w kierunku Pralki w międzyszczycie i w DS. Autobusy w któreś święta rano jeździły puste a na pętlę podjeżdżały po czasie odjazdu. Nic się nie zmieniło. Chyba, że 1,5 roku to jeszcze za wcześnie. Może młyny ZTM mielą wolniej niż młyny Boże?

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 4993
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » 27 lip 2024, 16:41

ZTM to bardzo dziwna instytucja. Mi kiedyś odpisując w innym temacie przyznali się, że problem występuje i pracują nad jego rozwiązaniem (do dziś nierozwiązany a minęło kilka miesięcy) formułując przy tym zakończenie, że oczywiście przepraszają za utrudnienia, licząc na wyrozumienie ponieważ przeciętni pasażerowie nie zwrócają uwagi na zgłaszaną przeze mnie rzecz. I tu mi się wtedy zapaliła lampka co autor miał na myśli? Jestem wyjątkowy czy może chciano mnie obrazić i wrzucić do wora natrętów zawracających im 4 litery :-k
Obrazek

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25565
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 27 lip 2024, 17:18

W części merytorycznej w ZTM średnio jest czas na zajmowanie się sprawami istotnymi ale nie krytycznymi lub pilnymi. Ale przynajmniej przerostów kadrowych przebrzydłych urzędasów pijących tylko kawę nie ma.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

ODPOWIEDZ