Autobusy dla Warszawy-plany, przetargi, zamówienia, dyskusje

Moderatorzy: JacekM, Dantte

michał1984
Posty: 2261
Rejestracja: 02 kwie 2006, 13:08
Lokalizacja: Warszawa-Bródno

Post autor: michał1984 » 05 gru 2024, 12:06

Dobra ile nowych wozów przyjechało/przyjedzie do Warszawy w końcu :-k
Biedny moderator jak nie może sobie poradzić zamyka kolejne tematy.Brawo :)

Awatar użytkownika
ZielonyJamnik
Posty: 1697
Rejestracja: 31 lip 2022, 8:25

Post autor: ZielonyJamnik » 05 gru 2024, 12:15

Łącznie ma być 42
Mkną po koleinach zielone jamniki... =D>

wincenty
Posty: 1938
Rejestracja: 04 lis 2014, 21:25
Lokalizacja: Miasteczko Kabaty

Post autor: wincenty » 09 gru 2024, 20:26

ZielonyJamnik pisze:
05 gru 2024, 12:15
Łącznie ma być 42
To wiemy, ale pytanie było ile przyjechało... i kiedy trafią na docelowe zajezdnie BTW...

marco_wawa
Posty: 240
Rejestracja: 20 paź 2011, 19:13
Lokalizacja: Warszawa, Praga Pd

Post autor: marco_wawa » 10 gru 2024, 11:52

Jeśli nic się nie zmieniło, to na ten moment jest:

- jeden "Adolf" czyli 1 z 12 Solarisów Urbino 18 electric ZTM Warszawa
- 3x Youtong
- 1x Solaris Urbino 12 electric MZA Warszawa

Wszystko podobno stoi na Włościańskiej.

SU89
Posty: 533
Rejestracja: 14 wrz 2016, 14:48
Lokalizacja: 400 metrów od R-5

Post autor: SU89 » 10 gru 2024, 12:50

I jeszcze przyjechał elektryk z PA Gryf na testy.

195
Posty: 505
Rejestracja: 27 maja 2007, 12:47

Post autor: 195 » 10 gru 2024, 13:06

marco_wawa pisze:
10 gru 2024, 11:52
Jeśli nic się nie zmieniło, to na ten moment jest:

- jeden "Adolf" czyli 1 z 12 Solarisów Urbino 18 electric ZTM Warszawa
- 3x Youtong
- 1x Solaris Urbino 12 electric MZA Warszawa

Wszystko podobno stoi na Włościańskiej.
Śmiem jednak twierdzić, że Youtongów jest ok 15

wincenty
Posty: 1938
Rejestracja: 04 lis 2014, 21:25
Lokalizacja: Miasteczko Kabaty

Post autor: wincenty » 10 gru 2024, 15:19

195 pisze:
10 gru 2024, 13:06
marco_wawa pisze:
10 gru 2024, 11:52
Jeśli nic się nie zmieniło, to na ten moment jest:

- jeden "Adolf" czyli 1 z 12 Solarisów Urbino 18 electric ZTM Warszawa
- 3x Youtong
- 1x Solaris Urbino 12 electric MZA Warszawa

Wszystko podobno stoi na Włościańskiej.
Śmiem jednak twierdzić, że Youtongów jest ok 15
No właśnie gdzieś na fb mignęły mi zdjęcia i wynika z nich że Yutongów jest znacznie więcej niż trzy...
A co do za tester z Gryfu?

MC
Posty: 1345
Rejestracja: 16 paź 2009, 23:11

Post autor: MC » 10 gru 2024, 15:37

marco_wawa pisze:
10 gru 2024, 11:52
Jeśli nic się nie zmieniło, to na ten moment jest:

- jeden "Adolf" czyli 1 z 12 Solarisów Urbino 18 electric ZTM Warszawa
- 3x Youtong
- 1x Solaris Urbino 12 electric MZA Warszawa

Wszystko podobno stoi na Włościańskiej.
W sobotę było 14 Yutongów.

marco_wawa
Posty: 240
Rejestracja: 20 paź 2011, 19:13
Lokalizacja: Warszawa, Praga Pd

Post autor: marco_wawa » 12 gru 2024, 2:07

Kiedy uprawomocni się wybór oferty Irizara na elektryki?

wincenty
Posty: 1938
Rejestracja: 04 lis 2014, 21:25
Lokalizacja: Miasteczko Kabaty

Post autor: wincenty » 12 gru 2024, 4:15

marco_wawa pisze:
12 gru 2024, 2:07
Kiedy uprawomocni się wybór oferty Irizara na elektryki?
Nie słychać, by inne firmy zaskarżyły wynik, więc chyba na dniach...

Flash8222
Posty: 7267
Rejestracja: 14 gru 2005, 23:37
Lokalizacja: Pies wam mordy lizał

Post autor: Flash8222 » 12 gru 2024, 8:55

Odnośnie Irizara, to wczoraj w Krakowie doszło do pożaru jednego z nich. Zapaliła się nagrzewnica na przodzie autobusu i doszło do zadymienia kabiny. Kierowca sam ugasił ogień.

Awatar użytkownika
zxcvbnm
Posty: 2584
Rejestracja: 27 paź 2013, 12:12
Lokalizacja: Garażowany w Wawrze

Post autor: zxcvbnm » 12 gru 2024, 11:36

No to dobrze, że nagrzewnica, a nie akumulator... Gdyby to był akumulator, to sądzę, że kierowcy by sam go nie ugasił...
Reprezentacja: 213, 115, 142, 154, 521, 523, 509, S1, KM7, M1, M2

alojz
Posty: 2490
Rejestracja: 25 wrz 2010, 22:34

Post autor: alojz » 18 gru 2024, 21:02

wincenty pisze:
12 gru 2024, 4:15
Nie słychać, by inne firmy zaskarżyły wynik, więc chyba na dniach...
Jednak słychać, dziś była rozprawa.
https://wokanda.uzp.gov.pl/wokanda/arch ... %2F12%2F18

wincenty
Posty: 1938
Rejestracja: 04 lis 2014, 21:25
Lokalizacja: Miasteczko Kabaty

Post autor: wincenty » 18 gru 2024, 21:28

alojz pisze:
18 gru 2024, 21:02
wincenty pisze:
12 gru 2024, 4:15
Nie słychać, by inne firmy zaskarżyły wynik, więc chyba na dniach...
Jednak słychać, dziś była rozprawa.
https://wokanda.uzp.gov.pl/wokanda/arch ... %2F12%2F18
No ale mocno trzeba było poszukać...
Stąd cisza w eterze na temat podpisania umowy z Irizarem. Ciekawe jaki był powód odwołania. Ale generalnie źle to wróży, bo jeśli z jakiś powodów przyznali rację konkurencji, to znów Irizar się od tego odwoła i tak będzie się ciągnęło...

Awatar użytkownika
zxcvbnm
Posty: 2584
Rejestracja: 27 paź 2013, 12:12
Lokalizacja: Garażowany w Wawrze

Post autor: zxcvbnm » 18 gru 2024, 23:00

Jeżeli Irizary mają działać tak jak w Krakowie, to lepiej poczekać przez całą procedurę przepychwaczo-popychawczą na zestaw Yutong U12 + SU 18E.
Reprezentacja: 213, 115, 142, 154, 521, 523, 509, S1, KM7, M1, M2

ODPOWIEDZ