Plany remontowe Tramwajów Warszawskich

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 9686
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 18 cze 2026, 10:15

Chodzi o Zetke między Nowodworami, a Winnicą.
To jest odległość dwóch przystanków i jednej wydmy śródlądowej.

tatra
Posty: 367
Rejestracja: 07 wrz 2009, 16:38
Lokalizacja: z ulicy Stołecznej(zawsze)

Post autor: tatra » 18 cze 2026, 10:33

Fakt że jest 509
tatra

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7886
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » 18 cze 2026, 17:23

person pisze:
18 cze 2026, 9:29
A tory na wysokości Biedronki będą remontowane w cieniu budowy nakładki, prawda? Zgodnie z waszymi słowami tutaj, prawda?
Użyłem stwierdzenia 'zapewne', a nie 'będą'. Nie odpowiadam za plany ZETiT w tym zakresie.
person pisze:
18 cze 2026, 9:29
Nie wiem czemu miałbym się cieszyć.
Ze zwiększonej ilości tramwajów okrągłym tygodniem pod balkonem, a szykuje się spory ruch w interesie.
person pisze:
18 cze 2026, 9:29
Cieszyć będę się, gdy obecne władze, zgodnie ze swoimi zasługami, polecą ze swoich stołków.
Uważasz, że to coś zmieni? Bo ja wiem, że nic.
tatra pisze:
18 cze 2026, 9:45
Nie będzie żadnej Z ki z Nowodworów do Winnicy?
Po co? ani 2 ani 509 na nadkomplety na tym odcinku nawet w szczytach nie narzekają. Samo 509 wystarczy.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Paweł D.
Posty: 5842
Rejestracja: 21 sie 2006, 23:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Paweł D. » 18 cze 2026, 18:45

Dziś ok. 15:30 skręt w lewo przy Wileńskim zajął dobre 15 minut. To tylko w temacie polegania na 509.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 9686
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » 23 cze 2026, 8:12

MisiekK pisze:
18 cze 2026, 17:23
person pisze:
18 cze 2026, 9:29
Nie wiem czemu miałbym się cieszyć.
Ze zwiększonej ilości tramwajów okrągłym tygodniem pod balkonem, a szykuje się spory ruch w interesie.
Jakim cudem w rozkładzie wakacyjnym ma być zwiekszona LICZBA tramwajów, skoro na wakacje następuje redukcja kursów?
P.S. Nie wiem co masz pod balkonem, ale ja mam miejsca postojowe.

Awatar użytkownika
ZielonyJamnik
Posty: 1707
Rejestracja: 31 lip 2022, 8:25

Post autor: ZielonyJamnik » wczoraj, 5:23

Nie wiem czy gdzieś o tym było, ale czy al. Solidarności x JP2 będzie robione płytami contrack?
Mkną po koleinach zielone jamniki... =D>

Awatar użytkownika
Bywalec
Posty: 3794
Rejestracja: 29 mar 2010, 20:17

Post autor: Bywalec » wczoraj, 9:53

Jakby było robione na prefabrykatach to raczej nie trwałoby to 2 miesiące tylko po kilka dni na wlot jak Zawiszy.
Obrazek

Łukasz
Posty: 12140
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » wczoraj, 11:15

Bywalec pisze:Jakby było robione na prefabrykatach to raczej nie trwałoby to 2 miesiące tylko po kilka dni na wlot jak Zawiszy.
Sugerujesz, że dało się to zrobić w 2 tygodnie, tylko byłoby drożej :>? To może jednak przy ewentualnym zamknięciu Jerozolimskich do końca wakacji powinno się tak zrobić na tym 1 wlocie, choćby miało być brzydko.
ŁK

Awatar użytkownika
ZielonyJamnik
Posty: 1707
Rejestracja: 31 lip 2022, 8:25

Post autor: ZielonyJamnik » wczoraj, 11:57

To lipa, tak ważne skrzyżowanie też można było zrobić szybciej. Chociaż to trochę dziwne jest, że praca 2,5mies. robotników z wylewaniem na miejscu jest mniej warta, niż klocki przywiezione z KZN i założone w 2 tygodnie
Mkną po koleinach zielone jamniki... =D>

gfedorynski
Posty: 910
Rejestracja: 09 sie 2010, 15:45

Post autor: gfedorynski » wczoraj, 12:04

Mnie to przesadnie nie dziwi, tu wszystko jest drogie, od bardzo precyzyjnego wymierzenia, po wszystko po drodze i na koniec skomplikowany transport i montaż. Zalanie betonem na miejscu wygląda przy tym na łatwiznę.

Awatar użytkownika
MisiekK
Posty: 7886
Rejestracja: 15 gru 2005, 18:17
Lokalizacja: Nowe Dwory Tarchomińskie

Post autor: MisiekK » wczoraj, 14:50

person pisze:
23 cze 2026, 8:12
Jakim cudem w rozkładzie wakacyjnym ma być zwiekszona LICZBA tramwajów, skoro na wakacje następuje redukcja kursów?
Pętlę dobrze wykorzystają. I będzie tam więcej tramwajów niż w pozostałą część roku.
person pisze:
23 cze 2026, 8:12
P.S. Nie wiem co masz pod balkonem, ale ja mam miejsca postojowe.
Piękny, zielony trawnik. Sądząc po dobrej współpracy z jednym z redaktorów to nie tylko.
Jožin z bažin kouše, saje, rdousí.... -
"Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów" - Stanisław Lem
Powyższy post jest tylko i wyłącznie moim prywatnym zdaniem z którym inni dyskutanci nie muszą się zgadzać.

Awatar użytkownika
person
(geograf)
Posty: 9686
Rejestracja: 15 gru 2005, 2:45
Lokalizacja: z szafy

Post autor: person » wczoraj, 19:10

MisiekK pisze:
wczoraj, 14:50
person pisze:
23 cze 2026, 8:12
Jakim cudem w rozkładzie wakacyjnym ma być zwiekszona LICZBA tramwajów, skoro na wakacje następuje redukcja kursów?
Pętlę dobrze wykorzystają. I będzie tam więcej tramwajów niż w pozostałą część roku.
person pisze:
23 cze 2026, 8:12
P.S. Nie wiem co masz pod balkonem, ale ja mam miejsca postojowe.
Piękny, zielony trawnik. Sądząc po dobrej współpracy z jednym z redaktorów to nie tylko.
Wtf?

ODPOWIEDZ