Komunikacja miejska na Gocławiu i Saskiej Kępie

Moderator: Wiliam

Piobuko
Posty: 21
Rejestracja: 24 maja 2007, 21:28
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Piobuko » 13 cze 2007, 19:27

zgadam się, objazd 301 jest MASAKRYCZNY. chciałem dojechać z przystanku Bukowskiego na pętlę.

autobus skręca w lewo w bora-komorowskiego, ale do cholery dlaczego nie staje na żadnym przystanku na bora przed tym głupim nawrotem na rondzie?

ludzie zdezorientowani próbują wsiąść do autobusu stojącego w korku, ale kierowca nie chce otworzyć drzwi. tak samo oburzają się pasażerowie autobusu chcący wysiąść.

potem ten nawrót, autobus staje na tym prowizorycznym przystanku i dalej normalnie.

tylko dlaczego 301 nie mogłoby pojechać Jugosłowiańską i na trasę siekierkowską? Byłoby dużo szybciej, a teraz nikt jadący z Grochowa w stronę Okęcia nie wsiądzie w 301 (szczególnie w godzinach szczytu gdy jest taki korek na Bora). według mnie sprawę na te dwa tygodnie można by załatwić inaczej, a mianowicie poprowadzić 301 przez Gocław po prostu samą Fieldorfa!

inna sprawa z E-5 i 507. po skasowaniu przystanku Gocław 04 autobusy te po wyjeździe z pętli stają dopiero w połowie Bora-Komorowskiego i ludzie jak szaleni biegną przez pół Gocławia. na szczęście od jutra ma się to zmienić. :)
http://pl.youtube.com/watch?v=rgZlxvzfjZY zapraszam serdecznie do odwiedzania!!! :D

Awatar użytkownika
JotPeCet
Posty: 2527
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:07
Lokalizacja: WPT Ochota

Post autor: JotPeCet » 13 cze 2007, 19:53

Powodem zawieszenia funkcjonowania przystanku GOCŁAW 04 jest wprowadzenie organizacji ruchu innej niż opiniowana w ZTM. Podobno Inżynier Ruchu wprowadził taką poprawkę. ZTM dowiedział się o tym w nocy. Dlatego autobusy wyjeżdżające z pętli, maja się teraz zatrzymywać na GOCŁAW 58.
autobus skręca w lewo w bora-komorowskiego, ale do cholery dlaczego nie staje na żadnym przystanku na bora przed tym głupim nawrotem na rondzie?
Co do linii 301 i 123 przyjęto że nie będą się one zatrzymywały na tym samym przystanku w różnych kierunkach. Dlatego, jadąc na południe, autobus najpierw jedzie do zawrotki, a potem staje na swoich przystankach.
Polityka złym doradcą w pracy!

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 13 cze 2007, 19:54

Objazdy dla 123 i 301 to faktycznie jakieś straszne pomylenie. Ja tam tylko na podstawie lektury ogłoszenia za Chiny Ludowe nie mogłem się w tym połapać.\
A przecież można było nieco prościej (unikając dublowania się ulic):
123 - Bora-Komorowskiego, Meissnera, Jugosłowiańska, Bora-Komorowskiego, Fieldorfa
301 - Wał Miedzeszyński, Fieldorfa, Meissnera, Bora-Komorowskiego, Fieldorfa, Jugosłowiańska, Bora-Komorowskiego, Fieldorfa
lub też (z odwróceniem kierunku także na Meissnera):
301 - Trasa Siekierkowska, Bora-Komorowskiego, Fieldorfa, Meissnera, Bora-Komorowskiego, Fieldorfa
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 13 cze 2007, 19:56

JotPeCet pisze:
Co do linii 301 i 123 przyjęto że nie będą się one zatrzymywały na tym samym przystanku w różnych kierunkach. Dlatego, jadąc na południe, autobus najpierw jedzie do zawrotki, a potem staje na swoich przystankach.
Ale 301 staje teraz tak jak stawalo poprzednio a 123 odwrotnie. Ktoś chce jechać na Grochów to ma 123 z jednego przystanku a 301 z zupelnie innego.
Trzeba było sobie darować chwilowo puszczanie 123 przez Jugoslowiańską a puścic je tak samo z nawrotka jak 301, wtedy by bylo to choc troche zrozumiale.

Maro D.
Posty: 238
Rejestracja: 14 gru 2005, 15:08
Lokalizacja: Gocławski Klan Samorządowy
Kontakt:

Post autor: Maro D. » 14 cze 2007, 0:36

Przystanek GOCŁAW 58 już jest ustawiony. Pogotowie ZTM-owskie pracowało nad tym o godzinie 21:40 dnia 13.06.2007.

A ten bajzel to szkoda gadać. E-5 jechałem do Centrum z 40 minut, 111 przed ósmą zamiast wjechać na peron na pętli, pojechał do zawrotki w osiedlu Las, 301 wypuścił ludzi na pętli przy tablicy MSI a sam pojechał...Trasą Siekierkowską (odcinek Bora - Płowiecka) :shock:

Kierowcy chyba też się nie łapią z tym wszystkim. Jechałem o 15-tej linią 123 i po skręcie z Jugosłowiańskiej w Bora zatrzymał się dopiero na przystanku OS. ISKRA (mimo, że powinien na GOCŁAW 58).

A co do Umińskiego - tutaj minusem są progi na Rechniewskiego. Wtedy, aby zadowolić mieszkańców Wilgi, niektóre autobusy mogłyby jeździć tak:

123, 301, N22, N72 - Fieldorfa, Nowaka-Jeziorańskiego, Rechniewskiego, Umińskiego, Fieldorfa, Bora, Jugosłowiańską, Meissnera...

Kręcenie niczym 107, ale chyba dostałoby się mniejszego oczopląsu niż przy obecnym Status Quo.
Gocławska linia mikrobusowa:

211 Gocław, Bora - Komorowskiego, Jugosłowiańska, Fieldorfa, Umińskiego, Rechniewskiego, Nowaka - Jeziorańskiego, Żymirskiego, Motorowa, Poligonowa, Grenadierów, Grochowska, Praga Płd. - Ratusz

Bo fantazja jest od tego O-)

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 14 cze 2007, 11:23

Piobuko pisze:zgadam się, objazd 301 jest MASAKRYCZNY. chciałem dojechać z przystanku Bukowskiego na pętlę.

autobus skręca w lewo w bora-komorowskiego, ale do cholery dlaczego nie staje na żadnym przystanku na bora przed tym głupim nawrotem na rondzie?
Akurat ja jechalem takim który stanął na Iskrze :)

Głupie jest to że ludzie ktorzy chętnie by wsiedli na przystanku Umińskiego w takie 123 czy 301(dawni pasażerowie 111 i 509) aby podjechać jeden przystanek do linii jadących do Centrum nie mogą tego zrobić bo na przystanku Bora znaleźliby się dopiero za jakieś 10 min.
A teraz pozostaje im jedynie 143 co 20 min

[ Dodano: 2007-06-14, 13:07 ]
JotPeCet pisze:
Co do linii 301 i 123 przyjęto że nie będą się one zatrzymywały na tym samym przystanku w różnych kierunkach. Dlatego, jadąc na południe, autobus najpierw jedzie do zawrotki, a potem staje na swoich przystankach.
Tak jest oczywiście tylko w teorii bo każdy autobus staje inaczej.
Wczoraj jechałem z Szembeka 301 które po skręcie z Fieldorfa nie stanelo na Bora, następnie staneło na Iskrze i pojechalo do nawrotu. Dzisiaj z kolei jechalem 301 ktore stwało na wszystkich przystankach czyli Bora, Iskra , Gocław, Iskra, Bora. Dodac musze że ten kierowca i tak byl dobrze zorientowany w objazdach bo w międzyczasie dzwonil do niego inny zagubiony kierowca 301 z pytaniem co ma własciwie robić i ktorędy jechać.

Wniosek, autobusy zatrzymują się calkowicie przypadkowo a jak ktos wsiada na Iskrze to ma 50% szans że pojedzie we wlaściwym kierunku.

Awatar użytkownika
bambi
Posty: 164
Rejestracja: 16 maja 2006, 15:22
Lokalizacja: Kabaty // Gocław

Post autor: bambi » 14 cze 2007, 21:55

Potwierdzam - ciekawy korek na Bora-Bora i totalny bałagan: łącznie ze 123 jadącym Jugosławiańską w złym kierunku (pierwszy dzień) i E-5 zjazdowym na Ostrobramską, który chcąc uniknąć stania w korku, o ile się nie mylę pojechał Bora-Trasą Siekierkowską-Wałem Miedzeszyńskim-Fieldorfa (dziś)...

Moim zdaniem powinni takie zmiany wprowadzać maksymalnie często, najlepiej o tym nie informując i w ciekawym okresie (typu powrót z wakacji, ferie itp.), żeby zdezorientować jak największą ilość ludzi. Od razu życie staje się ciekawsze, jak nikt nie wie, co się dzieje. Poważnie! :grin:

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 14 cze 2007, 22:04

Niedawno straż pożarna pojechała Umińskiego i musieli zawracać do Fieldorfa.

Awatar użytkownika
Emdegger
Posty: 1699
Rejestracja: 24 wrz 2006, 12:30
Lokalizacja: z kobiety
Kontakt:

Post autor: Emdegger » 15 cze 2007, 12:25

Rosa pisze:Niedawno straż pożarna pojechała Umińskiego i musieli zawracać do Fieldorfa.
[spam]Pewnie przyjechała na Gocław przez Siekierę z Dolnego Mokotowa, gdzie gasiła popyt[/spam]
"Coś ci powiem chłopcze! Gdy będziesz wracał do domu dziś wieczór, a jakiś psychopata rzuci się na ciebie z garścią malin, nie przyłaź mi tutaj skomleć." - John Cleese

Maro D.
Posty: 238
Rejestracja: 14 gru 2005, 15:08
Lokalizacja: Gocławski Klan Samorządowy
Kontakt:

Post autor: Maro D. » 15 cze 2007, 15:55

416 zawieszenie wakacyjne
A ja dzisiaj się dowiedziałem, że 416 ma zostać na wakacje, ale dalsze perspektywa jest niewiadoma. Podobno w IV kwartale tego roku ma zostać wprowadzona reforma linii na TS (obejmie m.in. 301 -> 168, 405, 416) i wtedy zobaczymy jaki los spotka tą linię.

Oczywiście informacja z ZTM-u.
Gocławska linia mikrobusowa:

211 Gocław, Bora - Komorowskiego, Jugosłowiańska, Fieldorfa, Umińskiego, Rechniewskiego, Nowaka - Jeziorańskiego, Żymirskiego, Motorowa, Poligonowa, Grenadierów, Grochowska, Praga Płd. - Ratusz

Bo fantazja jest od tego O-)

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 15 cze 2007, 16:04

Że niby 405 wyląduje na Trasie Siekierkowskiej 8-[
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Maro D.
Posty: 238
Rejestracja: 14 gru 2005, 15:08
Lokalizacja: Gocławski Klan Samorządowy
Kontakt:

Post autor: Maro D. » 15 cze 2007, 16:41

R-11 Kleszczowa pisze:Że niby 405 wyląduje na Trasie Siekierkowskiej 8-[
Przypuszczam, że ma to związek z ewentualnym skierowaniem tej linii przez ul. Fieldorfa. Ale nie wiem do końca co ma piernik to wiatraka...(poza trzema wspólnymi literami).
Gocławska linia mikrobusowa:

211 Gocław, Bora - Komorowskiego, Jugosłowiańska, Fieldorfa, Umińskiego, Rechniewskiego, Nowaka - Jeziorańskiego, Żymirskiego, Motorowa, Poligonowa, Grenadierów, Grochowska, Praga Płd. - Ratusz

Bo fantazja jest od tego O-)

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 15 cze 2007, 16:44

Maro D. pisze:
R-11 Kleszczowa pisze:Że niby 405 wyląduje na Trasie Siekierkowskiej 8-[
Przypuszczam, że ma to związek z ewentualnym skierowaniem tej linii przez ul. Fieldorfa. Ale nie wiem do końca co ma piernik to wiatraka...(poza trzema wspólnymi literami).
Mąkę O-)


Tzn, że pojechałoby to 405 od Trasy Łazienkowskiej Wałem Miedzeszyńskim, Fieldorfa i Trasą Siekierkowską gdzieś dalej :-k
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
Emdegger
Posty: 1699
Rejestracja: 24 wrz 2006, 12:30
Lokalizacja: z kobiety
Kontakt:

Post autor: Emdegger » 15 cze 2007, 16:55

R-11 Kleszczowa pisze:Że niby 405 wyląduje na Trasie Siekierkowskiej 8-[
Muszę się do jasnej cholery streszczać z tym pismem do Zarządu, bo widzę, że umizgi mieszkańców Gocławia, którzy poza własną pupą (i to nie w sensie Gombrowiczowskim bynajmniej :P) niczego nie widzą, zaczynają przybierać formy irracjonalnych zboczeń o niemałej (większej niż to wynika z wartości merytorycznej takich propozycji) sile rażenia :shock: :-s #-o

Maro D.
Posty: 238
Rejestracja: 14 gru 2005, 15:08
Lokalizacja: Gocławski Klan Samorządowy
Kontakt:

Post autor: Maro D. » 15 cze 2007, 16:59

R-11 Kleszczowa pisze:
Maro D. pisze: Przypuszczam, że ma to związek z ewentualnym skierowaniem tej linii przez ul. Fieldorfa. Ale nie wiem do końca co ma piernik to wiatraka...(poza trzema wspólnymi literami).
Mąkę O-)


Tzn, że pojechałoby to 405 od Trasy Łazienkowskiej Wałem Miedzeszyńskim, Fieldorfa i Trasą Siekierkowską gdzieś dalej :-k
Niee....TŁ, Wał, Fieldorfa, Ostrobramska - tak jak od dawna jest to proponowane.
emdegger pisze: uszę się do jasnej cholery streszczać z tym pismem do Zarządu, bo widzę, że umizgi mieszkańców Gocławia, którzy poza własną pupą (i to nie w sensie Gombrowiczowskim bynajmniej :P ) niczego nie widzą, zaczynają przybierać formy irracjonalnych zboczeń o niemałej (większej niż to wynika z wartości merytorycznej takich propozycji) sile rażenia :shock: :-s #-o
Oczywiście, że Gocław myśli o własnej pupie, skoro, w porównaniu do innych wielkich osiedli, nie ma tramwaju, koleji a proponowane metro jest na około (zupełnie jakbym jechał pociągiem do Radomia przez Biłgoraj). :-?
Gocławska linia mikrobusowa:

211 Gocław, Bora - Komorowskiego, Jugosłowiańska, Fieldorfa, Umińskiego, Rechniewskiego, Nowaka - Jeziorańskiego, Żymirskiego, Motorowa, Poligonowa, Grenadierów, Grochowska, Praga Płd. - Ratusz

Bo fantazja jest od tego O-)

ODPOWIEDZ