401 - dzielić, czy nie?

Moderator: Wiliam

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2354
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 08 gru 2011, 11:55

Problem 401 sam się rozwiązał. Linia jest obecnie bardzo obłożona już od Płowieckiej. W Szczycie , a jechałem kilka razy ostatnio na Płowieckiej wsiada 15-25 osób. Na most siekierkowski Autobusy wjeżdżają z zapełnieniem około 80 %. W druga stronę jest podobnie. Poza szczytem od Płowieckiej wszystkie miejsca siedzące zwykle zajęte.

Łukasz
Posty: 12140
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 08 gru 2011, 11:58

rhemek pisze:Problem 401 sam się rozwiązał. Linia jest obecnie bardzo obłożona już od Płowieckiej. W Szczycie , a jechałem kilka razy ostatnio na Płowieckiej wsiada 15-25 osób. Na most siekierkowski Autobusy wjeżdżają z zapełnieniem około 80 %. W druga stronę jest podobnie. Poza szczytem od Płowieckiej wszystkie miejsca siedzące zwykle zajęte.
Z czego to nagle wynika? Jakiś P&R dla kierowców z Marek jest z tamtej strony?
ŁK

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2354
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 08 gru 2011, 12:09

Bardziej zamknięcia i korki. Miasto od tej strony stało bardzo nieprzejezdne, więc więcej osób w naszej dzielnicy wybiera zbiorkom, i woli omijać centrum. A 401 pomimo korków jest dość szybka.

Łukasz
Posty: 12140
Rejestracja: 15 gru 2005, 15:48
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Łukasz » 08 gru 2011, 13:52

rhemek pisze:Bardziej zamknięcia i korki. Miasto od tej strony stało bardzo nieprzejezdne, więc więcej osób w naszej dzielnicy wybiera zbiorkom, i woli omijać centrum. A 401 pomimo korków jest dość szybka.
No tak. Może i lepiej!
ŁK

Awatar użytkownika
R-9 Chełmska
Posty: 6092
Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
Lokalizacja: Tarchomin/Rakowiec

Post autor: R-9 Chełmska » 08 gru 2011, 18:27

rhemek pisze:W Szczycie
A czym szczyt sobie zasłużył na takie wyróżnienie?

401 zawsze miało losową frekwencję, każdy kurs inną - i tak jest nadal, ja różnicy nie widzę.
5290 - LINIĘ OBSŁUGUJE ZAKŁAD "CHEŁMSKA"
Najczęściej podróżuję: 2, 3, 6, 17, 26, 136, 141, 172, 186, 188, 509, 518, N01, N32

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24944
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 08 gru 2011, 18:53

Oj, nie. Kilka porannych kursów koło 7:00 z Gocławia już od dawien dawna się ociera o niezabieralność. Ale tylko te kilka.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
rhemek
Posty: 2354
Rejestracja: 23 cze 2007, 16:22
Lokalizacja: Anin

Post autor: rhemek » 08 gru 2011, 19:24

pawcio pisze:Oj, nie. Kilka porannych kursów koło 7:00 z Gocławia już od dawien dawna się ociera o niezabieralność. Ale tylko te kilka.
Dzisiaj jechałem o 8.20 z Płowieckiej wsiadło coś koło 25 osób, a potem na Gocławiu tyle, że ocierał sie o niezabieralność.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24944
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 16 kwie 2013, 7:22

Daniel_FCB pisze:Co do 504 w relacji Ursus - Służew - Ursynów: od strony Ursusa to to nawet i ma sens (metro zalicza), ale od strony Ursynowa nie bardzo. Raz, że jedzie dłużej, dwa że powstaje dubel 136 (które też obsługuje rejony północnoursynowskie), a trzy, że nie obsługuje Gotarda. Czyli generalnie kwadratura koła nam wychodzi. Jakimś wyjściem byłoby wciągnięcie w to 136. Wtedy 504: Ursus - M Służew - Surowieckiego - Gandhi - Natolin Płn. i 136: Kabaty - Stryjeńskich - Dereniowa - CO - Puławska - Rzymowskiego - Wołoska i dalej na Ochotę... Tylko, że wtedy kółko trwałoby wieki. Jak wspomniałem, wyciąganie czegokolwiek z Ursynowa przez Służew jest ze szkodą dla ZP Gotarda, który jakimśtam potokiem dla 136/504 jest, i dla Ursynowa, bo dość skutecznie wydłuża czas w relacji Surowieckiego - GalMok - Służewiec.
Zdaję sobie sprawę i z tego mankamentu, ale warunkiem wyciągnięcie 504 na Ursus jest zaliczenie Metra Służew. Inaczej się nie dobierzesz do 401, które podgryzasz.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Daniel_FCB
(kaczofob)
Posty: 1537
Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
Lokalizacja: Natolin

Post autor: Daniel_FCB » 16 kwie 2013, 8:43

pawcio pisze:Zdaję sobie sprawę i z tego mankamentu, ale warunkiem wyciągnięcie 504 na Ursus jest zaliczenie Metra Służew. Inaczej się nie dobierzesz do 401, które podgryzasz.
No ok, ale po co ciągnąć "504" po trasie 136 (CO-al. Ken) na Ursynowie. Lepiej je zamienić końcówkami od Galmoka na Ursynów (patrz poprzedni post).
Tylko, że tak naprawdę mamy trzy potoki, które chcemy obsłużyć dwiema liniami:
Ursus - M Służew
Natolin/Imielin - Służewiec
Ursynów Płn. - Żwirki (UW*, UM i te sprawy)
Pytanie - czyje interesy są najmniej istotne.
* a właśnie - jeszcze jest kwestia strategicznego połączenia Banacha - Smyczkowa ;)
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 kwie 2013, 9:09

pawcio pisze:warunkiem wyciągnięcie 504 na Ursus jest zaliczenie Metra Służew. Inaczej się nie dobierzesz do 401, które podgryzasz.
A co tam jest na tym Służewiu? :> Przesiadka z Ursynowa? A 504 to skąd by jechało?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24944
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 16 kwie 2013, 9:29

Metro dla obwodu z Łopuszańskiej. Chciałbyś jeszcze tam dopchać 189?
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 kwie 2013, 9:49

pawcio pisze:Metro dla obwodu z Łopuszańskiej. Chciałbyś jeszcze tam dopchać 189?
Pawciu, myśl samodzielnie, a nie hasłami. W jakim sensie metro? Co w tym metrze?
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24944
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 16 kwie 2013, 10:28

Przecież 504 używam do rozcięcia 401. Więc skoro rozcinam 401, to mogę to zrobić tylko na wysokości metra. Czyli 504 do Metra Służew dociągnąć muszę. Bo to jest naturalna stacja dla obwodu południowo-zachodniego.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36227
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 16 kwie 2013, 10:52

pawcio pisze:Przecież 504 używam do rozcięcia 401. Więc skoro rozcinam 401, to mogę to zrobić tylko na wysokości metra. Czyli 504 do Metra Służew dociągnąć muszę. Bo to jest naturalna stacja dla obwodu południowo-zachodniego.
Nie jest. Albo inaczej: jest naturalna dla obwodu tranzytowego, ale nie musi być dla linii zaczynającej w tej części miasta. Teraz ludzie z Ursynowa (bo przecież nie z centrum!) dojeżdżają tu metrem, by pojechać na zachód. Przy zmianie 504 będą się do niego przesiadali już na Ursynowie. Pozostałym 189 powinno wystarczyć. To 401 z Marysina nie można zabrać z Metra Służew. 504 można jak najbardziej. Tylko wtedy przydałaby mu się jakaś korekta na Ursynowie, by zwiększyć jego dostępność. Powinno jeździć z grubsza symetrycznie do 503 ;)

Wpadłeś w pułapkę myślenia, że metro jest generatorem (i absorbentem) potoków. Oczywiście, że nie jest! Ludzie nim skądś do Służewia podjeżdżają. Nie jest jednak powiedziane, że muszą.
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 24944
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 16 kwie 2013, 12:13

Bastian pisze:Wpadłeś w pułapkę myślenia, że metro jest generatorem (i absorbentem) potoków. Oczywiście, że nie jest! Ludzie nim skądś do Służewia podjeżdżają. Nie jest jednak powiedziane, że muszą.
Tylko wówczas musisz znacząco doinwestować w takie 504, skoro już dziś jest ono mocno pełne. Ursus i obwód się nie obrażą, ale bilans brygadowy i konieczność cięć mogą się nie zgodzić.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Zablokowany