401 - dzielić, czy nie?
Moderator: Wiliam
Problem 401 sam się rozwiązał. Linia jest obecnie bardzo obłożona już od Płowieckiej. W Szczycie , a jechałem kilka razy ostatnio na Płowieckiej wsiada 15-25 osób. Na most siekierkowski Autobusy wjeżdżają z zapełnieniem około 80 %. W druga stronę jest podobnie. Poza szczytem od Płowieckiej wszystkie miejsca siedzące zwykle zajęte.
Z czego to nagle wynika? Jakiś P&R dla kierowców z Marek jest z tamtej strony?rhemek pisze:Problem 401 sam się rozwiązał. Linia jest obecnie bardzo obłożona już od Płowieckiej. W Szczycie , a jechałem kilka razy ostatnio na Płowieckiej wsiada 15-25 osób. Na most siekierkowski Autobusy wjeżdżają z zapełnieniem około 80 %. W druga stronę jest podobnie. Poza szczytem od Płowieckiej wszystkie miejsca siedzące zwykle zajęte.
ŁK
- R-9 Chełmska
- Posty: 6092
- Rejestracja: 14 gru 2005, 20:15
- Lokalizacja: Tarchomin/Rakowiec
Dzisiaj jechałem o 8.20 z Płowieckiej wsiadło coś koło 25 osób, a potem na Gocławiu tyle, że ocierał sie o niezabieralność.pawcio pisze:Oj, nie. Kilka porannych kursów koło 7:00 z Gocławia już od dawien dawna się ociera o niezabieralność. Ale tylko te kilka.
Zdaję sobie sprawę i z tego mankamentu, ale warunkiem wyciągnięcie 504 na Ursus jest zaliczenie Metra Służew. Inaczej się nie dobierzesz do 401, które podgryzasz.Daniel_FCB pisze:Co do 504 w relacji Ursus - Służew - Ursynów: od strony Ursusa to to nawet i ma sens (metro zalicza), ale od strony Ursynowa nie bardzo. Raz, że jedzie dłużej, dwa że powstaje dubel 136 (które też obsługuje rejony północnoursynowskie), a trzy, że nie obsługuje Gotarda. Czyli generalnie kwadratura koła nam wychodzi. Jakimś wyjściem byłoby wciągnięcie w to 136. Wtedy 504: Ursus - M Służew - Surowieckiego - Gandhi - Natolin Płn. i 136: Kabaty - Stryjeńskich - Dereniowa - CO - Puławska - Rzymowskiego - Wołoska i dalej na Ochotę... Tylko, że wtedy kółko trwałoby wieki. Jak wspomniałem, wyciąganie czegokolwiek z Ursynowa przez Służew jest ze szkodą dla ZP Gotarda, który jakimśtam potokiem dla 136/504 jest, i dla Ursynowa, bo dość skutecznie wydłuża czas w relacji Surowieckiego - GalMok - Służewiec.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem
- Daniel_FCB
- (kaczofob)
- Posty: 1537
- Rejestracja: 23 lut 2008, 20:54
- Lokalizacja: Natolin
No ok, ale po co ciągnąć "504" po trasie 136 (CO-al. Ken) na Ursynowie. Lepiej je zamienić końcówkami od Galmoka na Ursynów (patrz poprzedni post).pawcio pisze:Zdaję sobie sprawę i z tego mankamentu, ale warunkiem wyciągnięcie 504 na Ursus jest zaliczenie Metra Służew. Inaczej się nie dobierzesz do 401, które podgryzasz.
Tylko, że tak naprawdę mamy trzy potoki, które chcemy obsłużyć dwiema liniami:
Ursus - M Służew
Natolin/Imielin - Służewiec
Ursynów Płn. - Żwirki (UW*, UM i te sprawy)
Pytanie - czyje interesy są najmniej istotne.
* a właśnie - jeszcze jest kwestia strategicznego połączenia Banacha - Smyczkowa
Wciąż się zastanawiał, jak nielogiczne może się stać logiczne rozumowanie, jeśli zajmuje się nim dostatecznie duży komitet - Pratchett, Świat finansjery
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM
A mówili nauczyciele "z gminem nie zadajemy się nie z powodu ich niskiego urodzenia, ale dlatego, że nie ma po co" - Ziemiański, Achaja
FCBARCA.COM
- Bastian
- Sułtan Maroka
- Posty: 36227
- Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
- Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...
A co tam jest na tym Służewiu?pawcio pisze:warunkiem wyciągnięcie 504 na Ursus jest zaliczenie Metra Służew. Inaczej się nie dobierzesz do 401, które podgryzasz.
Honi soit qui mal y pense...
Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
- Bastian
- Sułtan Maroka
- Posty: 36227
- Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
- Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...
Pawciu, myśl samodzielnie, a nie hasłami. W jakim sensie metro? Co w tym metrze?pawcio pisze:Metro dla obwodu z Łopuszańskiej. Chciałbyś jeszcze tam dopchać 189?
Honi soit qui mal y pense...
Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
Przecież 504 używam do rozcięcia 401. Więc skoro rozcinam 401, to mogę to zrobić tylko na wysokości metra. Czyli 504 do Metra Służew dociągnąć muszę. Bo to jest naturalna stacja dla obwodu południowo-zachodniego.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem
- Bastian
- Sułtan Maroka
- Posty: 36227
- Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
- Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...
Nie jest. Albo inaczej: jest naturalna dla obwodu tranzytowego, ale nie musi być dla linii zaczynającej w tej części miasta. Teraz ludzie z Ursynowa (bo przecież nie z centrum!) dojeżdżają tu metrem, by pojechać na zachód. Przy zmianie 504 będą się do niego przesiadali już na Ursynowie. Pozostałym 189 powinno wystarczyć. To 401 z Marysina nie można zabrać z Metra Służew. 504 można jak najbardziej. Tylko wtedy przydałaby mu się jakaś korekta na Ursynowie, by zwiększyć jego dostępność. Powinno jeździć z grubsza symetrycznie do 503pawcio pisze:Przecież 504 używam do rozcięcia 401. Więc skoro rozcinam 401, to mogę to zrobić tylko na wysokości metra. Czyli 504 do Metra Służew dociągnąć muszę. Bo to jest naturalna stacja dla obwodu południowo-zachodniego.
Wpadłeś w pułapkę myślenia, że metro jest generatorem (i absorbentem) potoków. Oczywiście, że nie jest! Ludzie nim skądś do Służewia podjeżdżają. Nie jest jednak powiedziane, że muszą.
Honi soit qui mal y pense...
Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow
Tylko wówczas musisz znacząco doinwestować w takie 504, skoro już dziś jest ono mocno pełne. Ursus i obwód się nie obrażą, ale bilans brygadowy i konieczność cięć mogą się nie zgodzić.Bastian pisze:Wpadłeś w pułapkę myślenia, że metro jest generatorem (i absorbentem) potoków. Oczywiście, że nie jest! Ludzie nim skądś do Służewia podjeżdżają. Nie jest jednak powiedziane, że muszą.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem