Jak jeżdżą warszawscy kierowcy?

Moderatorzy: Wiliam, Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 09 gru 2011, 10:55

Jeździj przez Kompasową i Motorową.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

MichalJ
Posty: 15236
Rejestracja: 12 kwie 2010, 19:33

Post autor: MichalJ » 09 gru 2011, 11:09

Motorowa to nie w te mańkie.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 09 gru 2011, 11:24

Poligonowa. Jeden pies.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36669
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 09 gru 2011, 11:55

Jak jeżdżą warszawscy kierowcy?
MichalJ pisze:nie w te mańkie.
pawcio pisze:Jeden pies.
:D
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 09 gru 2011, 12:00

Rosa pisze:Obecnie sytuacje ratuje to że ludzie wjeżdżają na żółtym i czerwonym co pozwala skręcic tak ze czterem, pięciu samochodom.
Takie zachowanie zmniejsza korki kosztem bezpieczeństwa innych (pieszych). Pochwalasz je?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 09 gru 2011, 12:06


Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 09 gru 2011, 12:58

KwZ pisze:
Rosa pisze:Obecnie sytuacje ratuje to że ludzie wjeżdżają na żółtym i czerwonym co pozwala skręcic tak ze czterem, pięciu samochodom.
Takie zachowanie zmniejsza korki kosztem bezpieczeństwa innych (pieszych). Pochwalasz je?
Akurat nie kosztem pieszych bo na koncu cyklu pieszych już tam nie ma. Problem dla pieszych jest wtedy gdy jest chwila wolnego w przepływie samochodów z Zamienieckiej.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 09 gru 2011, 14:08

W takim razie kosztem samochodów na Ostrobramskiej. Jeśli nie generuje to korka, to można pomyśleć nad lekką zmianą czasów sygnalizacji. :-k
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Rosa
Posty: 4598
Rejestracja: 20 gru 2005, 14:47
Lokalizacja: os Wilga

Post autor: Rosa » 09 gru 2011, 17:23

KwZ pisze:W takim razie kosztem samochodów na Ostrobramskiej. Jeśli nie generuje to korka, to można pomyśleć nad lekką zmianą czasów sygnalizacji. :-k
Tam lekko to nic już się nie da zmienić bo każda zmiana powodowałaby teraz dołożenie świateł do lewoskrętów z Fieldorfa i Zamienieckiej a nie bardzo jest skąd wygospodarowac na to czas. Dlatego przymyka się oko na skręcających na "późnym" zółtym i jakos to sie kręci.

Awatar użytkownika
pawcio
Posty: 25428
Rejestracja: 16 gru 2005, 13:53
Lokalizacja: Os. Wilga

Post autor: pawcio » 09 gru 2011, 17:29

Szczególnie, że czasy międzyzielone są tam bardzo długie.
Niekoniecznie zgadzam się ze wszystkim, co napiszę. (C) Marshall McLuhan
"Na diamentach nic nie wyrośnie. Za to kwiaty świetnie rosną na gnoju." - Josefa Idem

Awatar użytkownika
Szeregowy_Równoległy
Szeregowe Chamidło
Posty: 14095
Rejestracja: 13 paź 2008, 11:37

Post autor: Szeregowy_Równoległy » 09 gru 2011, 21:24

Dobra, wyjeżdżam dzisiaj z Konwiktorskiej w Bonifraterską, w lewo. Za mną Kleszcz na 127. Pierwszy na światłach jestem. Zapala się zielone, jest miejsce, skręcam. Kleszcz ustawia się po mojej lewej, nic nie blokujemy, są pasy, są piesi, więc puszczamy pieszych. A z tyłu kilka klaksonów, bo gamonie zostali na środku skrzyżowania. Do mnie potem nawet jeden z paszczą wyskoczył, że mogłem jechać. Jeden z kolegów z Utraty wozi ze sobą procę i kulki od łożyska, muszę zaadaptować ten patent :P
129, 177, 178, 187, 194, 197, 207, 716, 401, 517, N35, N85, R1, R3, S1.

Nazywam się Major Bień

Awatar użytkownika
Nordyk110
Posty: 1634
Rejestracja: 06 sty 2006, 21:32

Post autor: Nordyk110 » 09 gru 2011, 22:17

Wrócę do przejść dla pieszych .

Dojeżdżając do takiego nie wciskam gazu .
Patrzę szeroko na obie strony , nawet jak pusto może wjechać rowerzysta , może nagle wbiec dzieciak , ale zawsze jeśli będę hamował patrze w " tylne" lusterko ( jak jadę osobówką ) czy nikt mi nie usiadł na zderzaku bo ucierpią wszyscy .

Jeśli jest więcej niż jeden pas ruchu to czasem nie wpuszczam pieszych , żeby właśnie ktoś go nie trafił .
Może się to komuś nie podobać , ale tak już mam .
Najlepiej jak się uda wcześniej nacisnąć hamulec i przeważnie wszyscy z tyłu widzą , że będę przepuszczał pieszych .

A co do pieszych wkurza mnie jak urządzają strajk , jeden schodzi z jezdni drugi wchodzi , za nim kilka metrów wchodzi trzeci , później czwarty , chcesz ruszać a tu nagle ktoś biegnie bo widzi że zatrzymał się jakiś samochód i trzeba wykorzystać szansę .
Przegubowce ,to sól tej ziemi .

Awatar użytkownika
Pawel_
Sierściuch
Posty: 8295
Rejestracja: 01 maja 2007, 18:08
Lokalizacja: Zagłębie Szklane :-)

Post autor: Pawel_ » 10 gru 2011, 18:18

A mi lubią się chwalić swoim środkowym paluszkiem. Niestety, jeszcze nie byłem w stanie dostrzec, czy mają czyściutko pod paznokciami. :-"

A z dnia dzisiejszego. Uwielbiam skrzyżowanie Radiowa/Powstańców Śląskich. Tam, jak stoi coś dużego, i chce skręcić w lewo, czy to z jednej, czy z drugiej strony, osobówki wyjeżdżają "na pałę". Nawet nie rusza ich rozpędzony autobus. Klaksonu nie używałem, bo jest gorszy od tego, jaki ma A016. :D

A drugie skrzyżowanie... Wrocławska/Żołnierzy Wyklętych/Powstańców Śląskich. Coś mnie podkusiło być miłym i nie blokować tych, co chcą skręcić z Wrocławskiej w Powstańców Śląskich. Stoję więc na lewym pasie, przede mną osobówka skręca w lewo, skręciła, a z naprzeciwka wyjeżdża Pani w osobówce. Użycie klaksonu uznałbym za kompromitację, więc pozostało pochwalić się długimi światełkami. Pani coś bełkotała pod nosem, jednak pozostała twarda i nic sobie nie robiła z tego, że jedzie na nią jakieś 15 ton. :D

PS.
SWD, LU, LLU, LRY (dokładnie w takiej kolejności) pochwalili się trąbkami, bo wyjeżdżałem z zatoki. Uśmiech kierowcy autobusu - bezcenny. :grin:

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36669
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 10 gru 2011, 22:02

Pawel_ pisze:Wrocławska/Żołnierzy Wyklętych/Powstańców Śląskich
Żołnierzy Wyklętych (tfu, tfu...) nie krzyżuje się z Powstańców Śląskich...

[ Dodano: |10 Gru 2011|, 2011 22:03 ]
Pawel_ pisze:Stoję więc na lewym pasie, przede mną osobówka skręca w lewo, skręciła, a z naprzeciwka wyjeżdża Pani w osobówce. Użycie klaksonu uznałbym za kompromitację, więc pozostało pochwalić się długimi światełkami. Pani coś bełkotała pod nosem, jednak pozostała twarda i nic sobie nie robiła z tego, że jedzie na nią jakieś 15 ton. :D
Ta osobówka miała 15 ton, czy też ty jechałeś, stojąc na lewym pasie? Jakiś ten opis mało składny...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
Nordyk110
Posty: 1634
Rejestracja: 06 sty 2006, 21:32

Post autor: Nordyk110 » 10 gru 2011, 23:07

Bastian pisze:Ta osobówka miała 15 ton, czy też ty jechałeś, stojąc na lewym pasie? Jakiś ten opis mało składny...
Niom ...
Może tak byś inaczej napisał ?
Przegubowce ,to sól tej ziemi .

ODPOWIEDZ