A teraz o polityce... (tej krajowej)

Moderator: Szeregowy_Równoległy

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 08 gru 2011, 14:50

KwZ pisze:Amerykanie mogą naruszać przestrzeń powietrzną suwerennego kraju, ale jak Rosja to samo robi Litwie, to już jest be.
Problem w tym, że Rosja dokonuje naruszeń przestrzeni powietrznej załogowymi statkami powietrznymi, które są w dodatku uzbrojone. Znacznie poważniejsza sprawa.

Co nie zmienia faktu, że USA po prostu ewidentnie prowokuje Iran.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Bastian
Sułtan Maroka
Posty: 36669
Rejestracja: 13 gru 2005, 14:08
Lokalizacja: Gdzieś tam na północy...

Post autor: Bastian » 08 gru 2011, 14:52

KwZ pisze:1. Amerykanie mogą naruszać przestrzeń powietrzną suwerennego kraju, ale jak Rosja to samo robi Litwie, to już jest be. Kali ukraść krowę.
Ameryka w konserwach...
Honi soit qui mal y pense... Chemia teraz doszła do wspaniałych wyników. Robią wiewiórki z aminokwasów. Kir Bułyczow
Gdzieś tam może i jest prawda, ale kłamstwa tkwią w naszych głowach. Terry Pratchett
Darmowy ser znajduje się tylko w pułapkach na myszy. Kir Bułyczow

Awatar użytkownika
MeWa
Cukiereczek
Posty: 25176
Rejestracja: 14 gru 2005, 21:34
Lokalizacja: Czachówek Centralny Południowo-Środkowy

Post autor: MeWa » 08 gru 2011, 15:23

6. Czy polski rząd nie mógłby, choćby tajnymi kanałami dyplomatycznymi, ostrzec USA, że wojen to my nie lubimy i nie ma co ich prowokować?
już widzę, jak USA by się tym przejęły :roll:
3. Wręczenie pokojowego nobla nie powstrzymuje Obamy przed zabawą w kolejną wojnę.
ktoś gdzieś napisał, że USA potrzebują wojny co kilka lat dla podtrzymania gospodarki
STACJA METRA "RATUSZ" POWINNA NAZYWAĆ SIĘ "PLAC BANKOWY"

[size=0]M-1 1 7 9 14 15 182 208 523[/size]

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 08 gru 2011, 15:41

Wolfchen pisze:Problem w tym, że Rosja dokonuje naruszeń przestrzeni powietrznej załogowymi statkami powietrznymi, które są w dodatku uzbrojone. Znacznie poważniejsza sprawa.
Amerykanie też potrafią naruszyć (chińską) przestrzeń powietrzną załogowym statkiem szpiegowskim, uzbrojonym w nasłuch elektroniczny. To nie jest aż tak poważniejsza sprawa. Rosja w końcu też to robi w celach wywiadowczych.
MeWa pisze:już widzę, jak USA by się tym przejęły :roll:
Może nie. Pewnie nawet zagrożenie wyjściem z Iraku i Afganistanu by niewiele dało. Co jeszcze nie znaczy, że mamy brać na siebie cząstkę odpowiedzialności za taką wojnę.
MeWa pisze:ktoś gdzieś napisał, że USA potrzebują wojny co kilka lat dla podtrzymania gospodarki
...bo jak uzasadnić budowę nowej broni, kiedy magazyny i tak są pełne broni skuteczniejszej, niż reszta świata może sobie pozwolić. Tylko potem Chiny skopiują technologię ze szczątków i Amerykanie będą musieli znowu wymyślić coś nowego i drogiego (F-117 to już dla nich muzealna technologia).
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 08 gru 2011, 16:19

KwZ pisze:Amerykanie też potrafią naruszyć (chińską) przestrzeń powietrzną załogowym statkiem szpiegowskim, uzbrojonym w nasłuch elektroniczny.
Ale nie uzbrojonym w BSR. To jest różnica.
KwZ pisze:To nie jest aż tak poważniejsza sprawa. Rosja w końcu też to robi w celach wywiadowczych.
Moim zdaniem każde państwo, którego przestrzeń powietrzna zostanie naruszona przez obcy statek powietrzny (wojskowy oczywiście), powinno mieć prawo zestrzelenia bez ostrzeżenia takiego obiektu.

PS. Ja jednakowo potępiam i Rosję i USA. Dwa państwa starające się za wszelką cenę pokazać, jakim to one nie są mocarstwem.
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
Glonojad
Dark Lord of The Plonk
Posty: 26854
Rejestracja: 13 gru 2005, 23:39
Lokalizacja: z Ochoty, jak to płaczki

Post autor: Glonojad » 08 gru 2011, 18:29

Pomyśleć, że załogowa misja na Marsa kosztuje tyle, co miesięczne koszty tej napinki...
Wypowiedź ta stanowi moje prywatne zdanie i nie może być cytowana lub analizowana w związku z moją działalnością w jakiekolwiek instytucji z którą mogę lub mogłem współpracować, ani jako stanowisko tej instytucji. Nie wyrażam także zgody na jej przetwarzanie w żadnej formie technicznej ni magicznej.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 08 gru 2011, 18:52

Miesięczne to europejsko-amerykańsko-chińsko-rosyjski(-...) ITER ;-)
To taki droższy realizowany eksperyment naukowy.
Wolfchen pisze:Ja jednakowo potępiam i Rosję i USA. Dwa państwa starające się za wszelką cenę pokazać, jakim to one nie są mocarstwem.
Zgoda, mnie to też się nie podoba. Staram się obnażyć hipokryzję USA, która głosi jedno, robi drugie i jeszcze uważa się za moralnego przewodnika świata uprawnionego do eksportowania demokracji (np. do Iraku).
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 09 gru 2011, 15:17

W sumie szkoda, że UE rozpada się na "Europę dwóch prędkości". O ile Wielka Brytania czy Szwecja sobie poradzą, to Węgry mogą teraz zbankrutować. Czechów nie rozumiem, ale pewnie trzeba by się przyjrzeć ich specyfice.
Stawiam tezę, że UE będzie dryfować w kierunku coraz bardziej niejednolitych porozumień handlowych, nie politycznych. Przypomina mi to późną hanzę.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Wolfchen
(Busmann)
Posty: 14790
Rejestracja: 16 kwie 2006, 9:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Wolfchen » 09 gru 2011, 16:09

KwZ pisze:W sumie szkoda, że UE rozpada się na "Europę dwóch prędkości".
Teoretycznie było to do przewidzenia od dawna. Z jednej strony mamy "starą UE" (no, z paroma neofitami) ze strefą €, a więc pogłębioną integracją oraz pozostałe państwa... :-k
S4 | R8 | R90 | RE8 | RE90 || 10 | 11 || 105 | 136 | 167 | 178 | 184 | 186 | 255 | 414 | 523 | N43

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 09 gru 2011, 17:01

Może i można było, ale jeszcze wczoraj były zdania podzielone.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
Kleszczu
Stoi... Sofista?
Posty: 13046
Rejestracja: 14 gru 2005, 19:48
Lokalizacja: Nowe Włochy
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » 13 gru 2011, 19:48

Chcę wam tutaj przyrzec, że Prawo i Sprawiedliwość stanie na czele walki o Polskę suwerenną! Aby obywatele Polski mogli sami decydować o tym, co jest ważne, a co mniej ważne! Stać nas na to! Gdyby nie to chore państwo... parlibyśmy do przody jak Chiny... Stalibyśmy na czele świata... Obudź się, Polsko! -

apeluje Jarosław Kaczyński

Ten gość jest coraz bardziej niebezpieczny =;
"Ale potrafił podać dokładnie godziny wyjazdu i przyjazdu pociągu Paryż-Berlin, kombinacje połączeń między Lyonem i Warszawą.(...) Nawet naczelnik stacji by się w tym zgubił..."
Albert Camus-"Dżuma"

"Kiedyś chciałem umrzeć młodo jak Jim Morrison, ale z czasem zacząłem patrzeć na to inaczej..." - Ryszard Riedel

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 13 gru 2011, 19:52

Po prostu należy przestać go słuchać, aby chronić swoje zdrowie.
[quote="Jarosław "Polskę Zbaw""]parlibyśmy do przody jak Chiny[/quote]
które są właśnie komunistyczne. Ale nie socjalistyczne i (m.in.) dlatego idą do przodu. Tymczasem PiS chciałby być socjalistyczny.
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

Awatar użytkownika
yavorius
Posty: 2355
Rejestracja: 13 cze 2007, 15:11
Lokalizacja: Prosto i w czwartek w prawo

Post autor: yavorius » 13 gru 2011, 21:33

Kretyn pisze:Gdyby nie to chore państwo... parlibyśmy do przodu jak Chiny... Stalibyśmy na czele świata...
A Polacy zarabialiby miskę ryżu dziennie, bo na tym opiera się *potęga* Chin. Nawiązując do dwóch wypowiedzi powyżej: PiS nie chciałby być socjalistyczny, on po prostu jest socjalistyczny. Narodowy socjalizm.

Awatar użytkownika
KwZ
Posty: 10654
Rejestracja: 05 paź 2008, 22:43
Lokalizacja: z Parku Odkrywców

Post autor: KwZ » 13 sty 2012, 20:31

Czy Amerykanie chcą zawrzeć pokój z talibami, żeby zaatakować Iran?
Czy pełzający zamach stanu zostanie odkręcony?
Sądy są na polityków - a nie dla polityków!

JacekM
Śnieżynka
Posty: 10151
Rejestracja: 15 gru 2005, 14:23
Lokalizacja: OX11

Post autor: JacekM » 13 sty 2012, 22:01

Słyszałem opinię że wojna z Iranem ma doprowadzić Obamę do zwycięstwa w walce o drugą kadencję.
bury me in my favourite yellow patent leather shoes / and with a mummified cat / and a cone-like hat.

ODPOWIEDZ